|
Do Rzecznika Praw Pacjenta w latach 2024–2025 wpłynęło 13 zgłoszeń dotyczących SOR w Szpitalu Południowym. Dotyczyły głównie długiego czasu oczekiwania, zachowania personelu i warunków pobytu, ale — jak mówi w rozmowie z Rynkiem Zdrowia Bartłomiej Chmielowiec — nie obejmowały spraw, które dziś pojawiają się w medialnych doniesieniach o „fantomach” czy śmierci pacjenta w toalecie. RPP wszczął jednak z urzędu postępowanie w sprawie możliwego naruszenia zbiorowych praw pacjentów. Zlecił też sprawdzenie przez NIK kwestii wysokich wynagrodzeń medyków.
|